Ruhnu Põhikool

Esmaspäev, 19. juuni, 2017

Ekskursioonist Kihnu kirjutab Maribel

dav

dav

IMGP8585

dav

dav

20170522_105713IMGP8615IMGP8699IMGP864220170519_140821

dav

dav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esimene päev

Kevadeksursioonile läksime sel aastal Kihnu. Reedel, 19. mail kell 8:00 hakkasime Ruhnust kiirkatamaraan Runöga sõitma ning kahe tunni möödudes maabusime Kihnu sadamas. Enamik kooliõpilasi tõstis esimest korda oma jala Kihnu saarele, misõttu oli sinna saabumine omamoodi eriline sündmus. Laadisime kompsud bussi ning seadsime rattad sõiduvalmis. Kihnu valla buss asju täis ja rattad korras, väntasime Kihnu koolimajja, mis oli meie ööbimiskohaks. Mõne aja pärast einestasime Kihnu kooli sööklas koos Kihnu koolilastega. Kõhud täis, otsustasime ühiselt randa minna. Sihtpunkti jõudmine oli paras katsumus – abimeesteks olid vaid kaart ja orienteerumismeel. Pärast mõningaid õrne vaidlusi ja pingsat kaardilugemist saavutasime ühise eesmärgi – jõudsime imeilusasse randa. Osa lastest, kel suplemispisik sees, kastsid end korraks ka karastavasse vette. Võtsime veidi rannas päikest ja hiljem naasime koolimajja.

Teine päev

Hommik algas virgutava hommikuvõimlemisega. Seisti ringis ning igaüks näitas ette endale meelepärase sirutus- või painutusharjutuse. Vaim virgunud, suundusime  putru sööma. Kosutavale hommikusöögile järgnes harfikontsert Kihnu muuseumis. Maheda  kõlaga ingellikke pille oli vägagi meeldiv kuulata. Pärast kontserti kogusime kokku ekskursioonihuvilised ning suundusime safariautole, et visata pilk peale Kihnu saarele. Ekskursiooni viis läbi särtsakas Kihnu giid, kes rääkis põnevaid lugusid Kihnu olust ja ajaloost. Näiteks saime teada, kuidas Kihnus olles lihtsalt ja hoolikalt reegleid järgides rikkaks saada, kuulsime lugu laevakapten Jõnnust, kes mööda meresid seilas, omamata kooliharidust. Saime ka võrrelda Kihnu ja Ruhnu lennujaamu.

Safarisõit oli ülimalt põnev ja giidi juttu huvitav kuulata. Õhtu saabudes oli Kihnu rahvamajas Kihnu valla 25. juubel. Kontserdi alguses kuulasime puhkpilliorkestri mängu, millele järgnes Kihnu vallavanema kõne ning Kihnu silmapaistvamate elanike tunnustamine. Kui aeg oli paras, läksime oma Ruhnu koosseisuga lavale. Vallavanem pidas kõne, mille lõpus anti üle kingitus – käsitööna valminud tuulekell. Pärast nimetatud tseremooniat laulsid Ruhnu Põhikooli õpilased, kaks vilistlast ja muusikaõpetaja P. Rooslaiu laulu „Spin spin“. Meie etteastele järgnes Kihnu koolilaste ansambel. Mängiti pille, tantsiti rahvatantsu ning lauldi. Õhtu pimenedes koguneti õue, kus sai imetleda võimsat ilutulestikku. Pärast  „suurt pauku“  astusid lavale Kihnu Poisid ja tantsupõrand kihas juba sekunditega kihnlastest ning teistest tantsijatest. Ka mina ning teised kooliõpilased tegime paar tantsu. Õhtu oli täis rõõmsaid emotsioone ja uusi tutvusi.

 

 

Kolmas päev

Pühapäeva alustasime samuti hommikuvõimlemise ja maitsva hommikusöögiga. Pärast sööki sõitsime ratastega Kihnu tuletorni juurde. Kohale jõudes selgus, et tuletorn on lukus, telefonikõnedele ei vastanud keegi, seega jäime nõutult rannale päikest võtma ja tuletornivalvurit ootama. Umbes tunnikese pärast saime torni ronida ning imetleda Kihnut ka kõrgemalt.

Lõuna ajal toimus muuseumis paelapunumise töötuba. Igaüks sai endale meisterdada ilusa mitmevärvilise suka- või südamepaela. Paelad punutud, sõitsime suurematega surnuaeda Rooslaidude hauale. Liikusime edasi sadamasse, kus saatsime laevale Emma ja Kathrini. Hiljem veetsime kohalikega õues aega ning käisime poes.

 

Neljas päev

Neljandat päeva alustasime varakult. Juba kell seitse tõusime selleks, et pakkida asjad, süüa ning end kaheks koolitunniks ja spordipäevaks valmis seada. Kõik Ruhnu õpilased jaotati klasside kaupa kihnlaste sekka. Pärast kahe koolitunni möödumist oli aeg suunduda spordiplatsile, kus algas spordipäev. Võistkonnad moodustati järgmiselt: Kihnu 1, Kihnu 2, Kihnu 3 ning Ruhnu. Ruhnu esimeseks spordialaks oli pallivise, seejärel 60 meetri jooks, kaugushüpe, ühe kilomeetri jooks, kuulitõuge ning pesapall. Kõik võtsid osalemist väga tõsiselt ja panid oma võimed proovile. Iga punt konkureeris teistega ehk võitjate selgitamiseks võeti parima seitsme sportlase tulemused ning liideti punktid kokku. Spordipäeva lõpuks anti igaühele mahlane õun ja diplom, millel kirjas võistleja tulemused igal alal. Samuti anti igast võistkonnast parimate tulemustega noorele karikas. Ruhnlastest sai selle au Karl Orest Kapsta. Üldarvestuses  jäi Ruhnu paraku neljandaks, ent iga õpilase pingutused on tunnustust väärt! Arvan, et säärane sportlik päev andis kuhjaga uusi kogemusi ning oli igati kasulik!

Ekskursioon Kihnu oli ääretult põnev, täis seiklusi, uusi sõpru ning nalja ja naeru!

 

IMGP8626