Viimane koolinädal
Neljapäeval, 2. juunil algusega kell 19 peame koolimaja ees kontsert-piknikku. Ootame kõiki lapsevanemaid ja külainimesi nautima kontserti, kaema käsitöönäitust ning veetma õdusat õhtupiknikku. Kaasa võtta tekk ja piknikukorvi pista midagi nosimiseks.
*Kui keegi soovib mõne esinemisnumbriga lavale astuda, siis teatada sellest aegsasti õp Kristile.
Reede, 3. juuni on viimane koolipäev. Kell 10 tutvustavad lapsed loetud raamatuid. Seejärel on lõunaeine ning tunnistuste saamine.
Pärast seda algab suvepuhkus!
Pärimuspäevadest veel
Ma sain endale 3 uut sõpra. Kolmanda nimi oli Henri. Henri oli jalgpallis üpris osav.
Mulle meeldis, et iga päev sai uut toitu. Kõige parem minu arust oli hernesupp.
Jalgpalli oli tore mängida.Ükskord lõin kõikide vahelt läbi otse väravasse.Vahepeal olin ka väravavaht – esimesed 4 palli püüdsin kinni.
Laval olles ei kartnud ma üldse.
Mulle ei meeldinud see, kuidas Remi lõikas enne mind ühe medali välja, seepärast tuli mul üks külg kole välja, sest Remi lõikas koledalt.
/Karl August/
***
Ma sain endale 1 tutvuse ja 1 sõbra. Sõbra nimi oli Mariann. Lõkkeõhtutel me mängsime jalgpalli. Jalkat oli tore mängida. Me mängisime esinemisel 3 lugu. „Ruhnu valss“, „Kokatants“ ja „Kuketants“.
/Kaisa/
***
Mulle pärimuspäevad väga meeldisid. Ma pole saarel nii palju lapsi enne näinud. Tore kogemus oli rahvarõivaste õpitoas esinemine. Oli põnev näha erinevate väikesaarte pärimust – tantsusid, laulusid, lugusid, rõivaid. Ekskursioonil ja teiste tegevuste ajal sain ka Ruhnu kohta palju uut teada. Kindlasti tahan järgmistel pärimuspäevadel osaleda.
/Kathrin/
***
Äsja lõppenud pärimuspäevad olid muljetavaldavalt vahvad.
Saime tuttavaks teiste koolidega, tutvustasime Kathrini ning Madisega Ruhnu rahvarõivaid, mängisime maastikumängu ning nautisime mõnusaid lõkkeõhtuid. Samuti sain endale palju uusi sõpru, kellega mängisime igal õhtul jalgpalli. Tegevused neil päevil olid väga hästi läbi mõeldud ning ette valmistatud. Igav ei saanudki hakata. Seega olid pärimuspäevad sel aastal vägagi õnnestunud ning meeldejäävad!
/Maribel/
***
Pärimuspäevad olid väga lõbusad ja see fakt, et sai koolist neljaks päevaks vabaks, oli kka hea. Esimesed inimesed tulid neljapäeval ja nad läksid sadamast külla Luise kohvikusse sööma. Kokku tuli kolme päeva jooksul üle saja lapse ja paarkümmend täiskasvanut. Oli tore saada uusi sõpru ja kohata vanasid ka. Loodetavasti tulevad kunagi kohe varsti ka uuesti pärimuspäevad.
Ma tahaksin väga jälle uusi tutvusi teha. Need päevad jäävad kindlasti paljudele kauaks ajaks meelde!
/Orest/
Pilleriin koolis
Täna on koolis meie kooli tüdruk, end tavaliselt Saaremaal oma kodus õppiv Pilleriin. 1. – ja 2. klassil oli koos eesti keele tund.
Pärimuspäevad
Kogu kevadet saatnud pärimuspäevade korraldamise kulg kulmineerus sel nädalavahetusel kaunite, rõõmsatujuliste, rahvariidemustriliste V saarte laste pärimuspäevadega. Meile tulid külla Kaali, Mustjala, Leisi, Muhu, Vormsi, Kihnu ja Prangli kool.

Laupäeva õhtul astusid Ruhnu lapsed lavale ja mängisid Ruhnu rahvamuusikat. Õp Kristi oli kõik selle lastele selgeks õpetanud.
Omavahel jagati saarte pärimuskultuuri tantsude, laulude, muusika kaudu. Õpiti töötubades, käidi muuseumis, kirikutes, sõideti mööda saart ja orienteeruti küla vahel. Peaaegu igal vabal hetkel ja õhtuhämarani mängiti jalgpalli. Tutvuti tasapisi teiste koolide noortega.
Lisaks õpetajatele ja õpilastele aitas sündmuse õnnestumisele kaasa hulk külainimesi.
Samuti mitmed asutused:
Saaremaa Piimatööstus AS,
Rannarootsi Lihatööstus AS,
Balti Veski AS,
AS Sangaste Linnas,
Montemar OÜ,
AS Kalev,
AS Põltsamaa Felix,
Unilever Eesti AS,
Premia Tallinna Külmhoone AS,
Muhu Pagarid OÜ,
Saarte Liinid AS
Eesti Kultuurikapital
EV Kultuuriministeerium
Rahvakultuuri Keskus
Lihtsa ja tänusõnarikka lõpetamise ning lipu langetamisega saidki pärimuspäevad Ruhnus tehtud.











