Ruhnu Põhikool

Laupäev, 20. november, 2021

Rakett69 õpihuvilaager

Novembri viimasel nädalavahetusel võtsime osa suurest üle-eestilisest projektist Rakett69 õpihuvi laager.

 

Selle ülimalt ägeda projekti panid kokku Teaduskeskus AHHAA ja Rakett69 Teadusstuudiod. Laagreid korraldatakse üle Eesti 600 ja neist saab osa üle 10 000 õpilase.Minu suurimad kiidusõnad neile, sest midagi tõeliselt suurt ja Eesti õpilaste  jaoks olulist suudeti “valmis teha” vaid mõne kuuga. Kogu programm oli väga detailselt läbi mõeldud, kirja pandud ja ülesannete kastidesse vahendeid jagatud täpselt osalejate arvule vastavalt. Milline tohutu töö telgi taga! Laagreid korraldatakse üle Eesti 600 ja neist saab osa üle 10 000 õpilase.

 

Koolis veetsime kokku kolm päeva, mille jooksul õpilased said lahendada erinevaid põnevaid ülesandeid, pannes proovile nii enda teadmised matemaatikas ja loodusteadustes kui ka meeskonnatööoskused.

 

Ülesannete sisust kõva häälega veel rääkida ei saa, kuna paljud laagrid on mujal Eestis veel toimumata ja koroona-olukorra tõttu lükkunud ka aastasse 2022. Lisaks on meil mõte teha taoline üritus ka meie õpetajatele. Vaatame, kas saavad ülesannetega sama edukalt hakkama kui õpilased 😉

 

Nendel kolmel päeval oli palju arutamist, arvutamist, ehitamist, katsetamist, lõikamist, kleepimist, nuputamist, puhumist, rõõmustamist ja ka veidi kurvastamist, kui ikka ei õnnestunud nii hästi kui oleks võinud. Iga ülesande alguses tundus, et lahendamisaega on maa ja ilm, aga lõpus läks ikka kiireks ja aega oleks muudkui juurde tahtnud. Näksimist pakuti laagri korraldajate poolt, lõunasöökide eest saame aitäh öelda Luisele.

Oli põnev 🙂

Rakett69 Rakett69Rakett69Rakett69