Neljapäev, 5. juuni, 2014
Eilne koolilõpupidu oli väga liigutav mulle, sest mina pole kunagi näinud suurtes koolides, kuidas inimesed hoolivad üksteisest ja hoiavad neid.
Teiseks olid väga head laulud. Ruhnus pole mingeid kuulsaid lauljaid vaja näiteks nagu Marko Matvere või Pille Lill. Meie oma enda Andre ja Kairi annavad kindlasti nende mõõdu välja ja ei saa tänamata jätta ka Priitu, kes tegi ka väga hea töö.
Karl
Kolmapäev, 4. juuni, 2014
Emma ja Kathrin kaitsesid täna oma teatriteemalist loovtööd. Hindamiskomisjon ja teised õpilased kuulasid ning esitasid küsimusi. Tüdrukud olid enesekindlad ja head esinejad.
Hiljem said kõik kooliaastapikkuse töö eest tunnistused. Õhtul kohtume taas ja peame koolilõpupidu.
Teisipäev, 3. juuni, 2014
Sel nädalalõpul käisime kooliekskursioonil Lääne-Virumaal. Lapsi oli 8 ja õpetajaid-lapsevanemaid 7. Sõitsime ringi kolme autoga. Külastatud paigad köitsid reisilisi – oli rõõmu ja avastamist. Lapsed kirjutavad siin oma eredamatest muljetest.
***
Laupäeval tegime kiire peatuse Lammasmäel. Lammasmäe on vanuselt teine vanim asukoht Eestis. Vanim on Pulli. Lammasmäelt leiti konte, mille uurimisel avastati, et need kondid olid väga vanad. Arheoloogid otsustasid just selles kohas kaevamisi läbi viia, sest Lammasmäe-nimeline küngas nägi välja tehislik. See peatus ei kestnud kaua. Lugesime, mis stendil kirjas oli, arutasime ja läksime edasi.
Pühapäeval oli meie esimene käik Neerutisse. Sõit sinna oli künklik ning me sõitsime kõrgemalt kui tavaliselt. Meid ootas seal giid, kes jalutas meiega metsarajal. Nägime järvi, mida kutsutakse ka Kalevipoja kündmisjälgedeks. Giid otsustas meid teelt eemale võssa ning järsult oosinõlvalt alla viia. Mind vaimustas väga orhidee, mis metsaraja kõrval kasvas.
Samal pühapäeval käisime Sagadi mõisa lähedal lõunatamas. Just enne käisime poes ja õpetajad ostsid salateid ja muid sööke. Kuna olime Sagadi mõisa juures, otsustasime ka pileti osta ning mõisas ringi vaadata. Mina olin juba seal käinud ning ruumid tulid väga tuttavad ette. Siiski meeldis mulle seal ringi jalutamine, sest olen sisse võetud selle mõisa stiilist.
Astusime läbi Metsamuuseumist, mis oli Sagadi mõisa valitsejahoones. Seal oli väljapanek liblikatest. Üks minu lemmikuid oli Indoneesia liblikas tema värvi ja suuruse pärast. Ülemisel korrusel oli püsiväljapanek topistest ja minimetsad. Minu lemmiktopised olid hundi ja ilvese omad.
Kathrin
***
Vinni perekodus oli saun. Emma ja mina mängisime suurte klotsidega. See oli väga lõbus! Me ehitasime Orestiga suure torni. See peaaegu puutus lage. Pärast sauna oli mõnus süüa kooki. Kathrin, Orest ja mina ehitasime ühe laheda ukse. Pärast visati mulle mänguasju ja mina viskasin neile mänguasju. Emma ja Kathrin ütlesid, et ma sobin kruiisilaevale.
Karl August
***
Laupäeval toimus Sõmerul iga-aastane lambapäev, kuhu olime ka meie otsustanud minna. Pidime kohale jõudma üpris varakult, et näha lambajooksu. Lambaid oli rohkem kui arvasime. Eriti tundus neid palju, kuna neid kõiki taheti pügada.
Kui olime näinud esimeste lammaste pügamist, otsustasime minna vaatama, mida müüdi laadal.
Seal müüdi prosse, kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid, lambavillast tehtud sokke ja kampsuneid ning loomulikult lambaid ja teisi taluloomi.
Kohapeal lastele mõeldud tegevusteks olid hobuse- või ponisõit, härjaga ratsutamine (see on sihukene masin, kus sa hoiad kinni lakast, et mitte maha kukkuda, aga kui kukud, põrkad vastu pehmeid madratseid, mis maha on laotatud). Oli ka väike loomaaed. Loomaaias oli kanu, kukki, tibusid, jäneseid, küülikuid, kitsi, lambaid, laamasid, üks eesel ja valge lehm koos oma vasikaga.
Käisime ka seal asuvas vallamajas pilte vaatamas.
Laadal oli palju inimesi, nii et lõpuks enne äraminemist olime kõik hargnenud eri nurkadesse ja otsimine võttis natuke aega, aga lõpuks oli vana grupp jälle koos.
Emma
***
Mulle meeldis piinakamber ja mõõgatuba. Lambapäeval oli kummifarm ja pull. Vinni perekodus oli lahe mängutuba. Seal oli palju klotse. Piinakambris oli peakoll, kes karjus, kui astuti nöörile, ja käed olid poti sees. Mõõgatoas oli palju mõõku. Mulle meeldis Kitana. Mulle meeldis see reis. See oli parim reis.
Remi
***
Rakvere linnusesse jõudes oli aeg suurtükikahurit tulistada. Pärast pauku anti kõigile ristirüütlite vapiga ülikonnad. Esimene mäng oli meil seal oli vibulaskmine, odaga märklaua pihta jooksmine, mõõkadega sõda ja postilt vastase maha tõukamine. Pärast mänge läksime me keskaegsesse habemeajamisbaari. Seal oli töötanud arst, kes oli kindluse üks tähtsamaid tegelasi. Sealt edasi läksime sepa juurde, kus me sepistasime endale õnnemündid. Siis kuulutati meile aaretejaht ja Emma leidis aarde esimesena. Aardeks olid šokolaadimedalid. Siis läksime keemialaborisse, kus tehti püssirohtu. Me katsetasime seda ühel väikesel platsil. Siis oli jäänud veel ainult piinakamber, mõõgaruum, söömine ja põrguruum. Piinakambris oli mingi topise piinamine ja suur troon, kuhu võis istuda. Mõõgaruumis oli palju mõõku ja seal kirjutasime rüütlidiplomile alla. Põrgu oli lihtsalt ehmatusi täis pime labürint. Söögiks oli keskaegne köögiviljasupp ja morss.
Vinni perekodus me ööbisime ja käisime seal saunas ja mängisime lastetoas peaaegu kella kaheteistkümneni. Hommikul oli meil kiire, aga seega jõudsime me ikkagi rahulikult hommikust süüa.
Terve ekskursiooni ajal käisime me palju poodides süüa ja juua, aga samas ka suveniire ostmas. Mõned lapsed said palju suveniire, teised aga ei saanud. Me käisime ka riideid ja mänguasju ostmas.
Orest
***
Me läksime Rakvere linnusesse. Ja siis nägime tädi, kes andis meile vestid. Esimesena lasime vibunooli. Tädi ütles, et kui te kõvasti pihta saate selle odaga, siis peate kiiresti ära jooksma, sest muidu saate kivikotiga mööda pead. Aga muidugi seal ei olnud kive.
Siis algas mõõgavõitlus: punased mustade vastu. Tädi küsis, kas keegi sai viga. Kool ütles ei, aga ikkagi läksime ühe mehe juurde, kus täna oli naine. Seal lõigati Emmal juukseid ja Karlil habet ja võeti Kristelilt verd. Edasi läksime piinakambrisse. Kui me sealt välja tulime, läksime põrgukambrisse ja seejärel sööma. Kui me sealt linnusest ära tulime, nägime veel pulli.
Iti