24. mail avasid 9. klassi tüdrukud Helene, Liisa ja Iti oma viimasel koolipäeval pidulikult madalseikluspargi. Vallavanem Andre selgitas seiklusraja kasutuskorda ja rääkis saamisloo. Lastel on nüüd iga päev võimalik ahvi kombel turnida ja Tarsani kombel trossipidi sõita.
Mihkli ja Mattiase töö
Korsi talu on ainus säilinud Ruhnu pikkmaja, rookatusega, 48 meetrit pikk. Seda tulevad vaatama Ruhnu külalised ja siin kohtuvad kohalikud suviste sündmuste ajal.
Teisipäeval, 4. mail kutsus Tiina kõiki Korsi õuele. Tema ja Saaremaa naised Reet ning Gita mõtlesid välja Korsi talu teemalise päeva. Vihjed eesootavaks kruvisid koolirahval huvi üles juba varem.
Tiina avas sündmuse. Ruth, meie muuseumijuhataja, kõneles ammusest ajast: lastest, töötegemisest, põllust ja karjast. Näiteks sellest, et Ruhnu lapsed käisid koolis 6 klassi ja jõulukingitused kordusid aastast aastasse; loomakarjas oli sigu, lambaid, lehmi, hobuseid ja heina mindi niitma peaaegu enne varavalget, juba kella kolme ajal öösi.
Päeva peahetk oli paberil Korsi talu kujundamine. Lapsed ja õpsid haarasid pliiatsid ning asusid värve sobitama. Reeglina kambakesi koos, paarides. Oli neid, kes püüdsid tabada toonipealt talukompleksi õigeid värvivarjundeid ning iga murukõrre liikumist. Ja oli ka väga fantaasiaküllaseid kunsttükke. Valmisid võrratud tööd! Korraldajad jagasid kiitust, kalasuppi ja kooki. Pesamunad pintseldasid vahelduseks kivide kumerusi ja lõpuks pistsid koolilapsed rinda viktoriinis, kus tuli ka Korsi talu kambritesse aaret jahtima joosta.
Tänulikud sõnad ja autasustamine ning kaunis kunstitulem, millest suveks peaksid valmima magnetid ja postkaardid, olid iganes armas lõpp kirjule pärastlõunale Korsi talu õuel.
Suur aitäh Tiinale nii hea päeva eest!
Kirjutas õp Kadri
sdr
sdr
Toimus orienteerumine, kus lapsed läbisid pea kahe tunni jooksul erinevaid maastikke kompassi ja kaardi abil. Üles olid seatud mehitatud punktid külarahva abiga, kus testiti laste teadmisi, osavust ja meeskonnatööd.
Lõpujooks